خريد فرش ماشينى  ,سیگنال فارکس  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
روانشناسي .

روانشناسي

درمان افسردگي پيش از قاعدگي

درمان افسردگي پيش از قاعدگي

چگونه افسردگي پيش از قاعدگي را بهبود بخشيم

سندرم پيش از قاعدگي (PMS) مجموعه اي از علائم جسمي و عاطفي را شامل مي شود كه از يك هفته يا حدود قبل از عادت ماهانه شروع مي شود. اين سندرم باعث مي شود بعضي از افراد سطوح نامتعادلي از هيجانات را تجربه كنند كه معمولا ناخوشايند نيز هستند.

سندرم پيش از قاعدگي همچنين مي تواند در هفته هاي منتهي به قاعدگي افراد را افسرده كند. اين وضعيت ممكن است باعث شود شما موارد زير را تجربه كنيد:

غم

تحريك پذيري

اضطراب

خستگي

خشم

دوره هايي از گريه كردن

فراموشكاري

بي علاقگي به رابطه زناشويي

تغيير در خواب

تغيير در اشتهاء

دلايل مرتبط با افسردگي پيش از قاعدگي

اختلال ملال پيش از قاعدگي (PMDD))

اختلال ملال پيش از قاعدگي بسيار شبيه PMS است، اما علائم آن شديدتر است. بسياري از افراد مبتلا به PMDD گزارش مي كنند كه قبل از قاعدگي احساس افسردگي مي كنند. برخي از آنها تا حدي افكار خودكشي را تجربه مي كنند. تحقيقات اخير برآورد كرده است كه حدود 75 درصد از زنان در دوران باروري خود PMS را تجربه مي كنند. درمان افسردگي پيش از قاعدگي در اين شرايط ضرورت پيدا مي كند. اين ميزان براي PMDD 3 تا 8 درصد است.

قاعدگي تشديد شده (PME).

اين وضعيت به زماني مربوط مي شود كه علائم يك بيماري زمينه اي، از جمله افسردگي، در هفته ها يا روزهاي منتهي به قاعدگي بدتر شود. افسردگي يكي از شايع ترين مشكلات زمينه اي مشاهده شده مي باشد. تقريباً نيمي از زناني كه تحت PME را تجربه مي كنند، افسردگي يا اضطراب زمينه اي دارند.

drramin , /

dralavi ,

dralavinezhad , /

drraminalavi ,

drraminalavinejad ,

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد درمان افسردگي پيش از قاعدگي ادامه مطلب را مطالعه بفرمائيد.

چرا درمان افسردگي پيش از قاعدگي؟

متخصصان درباره علت دقيق سندرم پيش از قاعدگي مطمئن نيستند. اما احتمالاً با نوسانات هورموني كه در نيمه دوم چرخه قاعدگي اتفاق مي افتد مرتبط است.

در زمان نامبرده شده، بدن شما تخمك آزاد مي كند و باعث كاهش سطح استروژن و پروژسترون مي شود. تغيير در اين هورمون ها مي تواند علائم جسمي و رواني ايجاد كند.

تغيير در سطح استروژن و پروژسترون نيز بر ميزان سروتونين تأثير مي گذارد. سروتونين يك انتقال دهنده عصبي است كه به تنظيم خلق و خو، چرخه خواب و اشتها كمك مي كند. سطح پايين سروتونين علاوه بر مشكلات خواب و اشتهاء با احساس غم و تحريك پذيري مرتبط است.

در برخي افراد اين علائم قابل مديريت هستند. اما وقتي مشكلات زمينه اي وجود داشته باشد يا حساسيت به علائم زاد باشد، درمان افسردگي پيش از قاعدگي ضرورت پيدا مي كند.

آيا درمان افسردگي پيش از قاعدگي امكان پذير است؟

از رواندرماني هاي اثربخش براي افسردگي يش از قاعدگي مي توان اسفاده كرد. همچنين تغيير در سبك زندگي و در موارد شديد دارودرماني ممكن است به تسكين علائم عاطفي شما كمك كند.

علائم خود را پيگيري كنيد

شروع به پيگيري چرخه قاعدگي و احساسات خود در طول مراحل مختلف آن كنيد. اين كار به شما كمك مي كند تا اطمينان پيدا كنيد كه علائم افسردگي در واقع به چرخه هورموني شما مرتبط است. آگاهي از اينكه دليلي مشخصي براي احساس ناراحتي شما وجود دارد مي تواند به حفظ انسجام شما كمك كند.

اگر بخواهيد علائم خود را با روانشناس خود در ميان بگذاريد، داشتن يك گزارش دقيق از چند چرخه آخر نيز مفيد است. هنوز در مورد سندرم پيش از قاعدگي رويكردي اجتنابي وجود دارد. بنابراين پايش اين وضعيت به شما كمك كند تا تشخيص و درمان بهتري دريافت كنيد.

كنترل هورموني بارداري

روش هاي كنترل هورموني بارداري  مانند قرص يا پچ هاي موجود مي توانند به كاهش برخي علائم جسمي PMS كمك كنند. در برخي از افراد اين قرص ها مي توانند به علائم عاطفي از جمله افسردگي نيز كمك كنند.

اما براي سايرين ، كنترل هورموني بارداري مي تواند علائم افسردگي را بدتر كند. اگر به كنترل بارداري مي پردازيد، ممكن است مجبور شويد قبل از يافتن روشي كه براي شما مناسب است، انواع مختلف جلوگيري از بارداري را امتحان كنيد.

مداخلات روانشناختي براي سندرم پيش از قاعدگي

قاعدگي يكي از مهمترين علائم عملكرد طبيعي سيستم توليد مثل در زنان بالغ است. با اين حال، گاهي اوقات ممكن است با علائم ديگري همراه باشد كه باعث مشكلات جسمي و روانشناختي براي زنان ايجا كند. به اين نوع علائم جسمي، شناختي و عاطفي كه پيش از قاعدگي ظاهر مي شوند و در آغاز دوره قاعدگي از بين مي روند سندرم قبل از قاعدگي گفته مي شود.

سندرم پيش از قاعدگي با تغييرات جسمي، شناختي، خلقي و رفتاري مشخص مي شود كه به طور دوره اي در فاز لوتئال چرخه قاعدگي اتفاق مي افتد. اين علائم يا در ابتداي قاعدگي يا بعد از آن از بين مي روند و پس از آن دوره اي بدون علامت مشاهده مي شود.

شايعترين علائم سندرم پيش از قاعدگي

شايعترين علائم سندرم پيش از قاعدگي مواردزير را شامل مي شود.

 اضطراب

افسردگي

خستگي

عصبي بودن و تحريك پذيري

احساس از دست دادن كنترل

گيجي

تغيير در الگوي خواب و اشتها

سردرد

تورم و حساسيت پستان

دردهاي مفصلي يا عضلاني

اين سندرم اثرات نامطلوبي بر زندگي زنان دارد و از اين رو فعاليتهاي زير تحت تأثير سندرم قرار خواهند گرفت:

 فعاليت هاي روزمره در خانه

روابط شخصي

فعاليتهاي اجتماعي

اوقات فراغت

امور جنسي و كارايي آن

اين سندرم كه با اختلالات خلقي يا عاطفي مشخص مي شود از اهميت زيادي برخوردار است زيرا كيفيت زندگي مي تواند با نوسان خلق تغيير كند. از اين رو سندرم قبل از قاعدگي به عنوان نوعي اختلال خلقي مي تواند بر عملكردهاي شناختي بيماران تأثير بگذارد

درمان شناختي-رفتاري براي سندرم پيش از قاعدگي

روانشناسان استفاده از درمان شناختي-رفتاري براي درمان سندرم پيش از قاعدگي را مطالعه كرده اند. آنها معتقدند كه زنان مبتلا به سندرم پيش از قاعدگي ممكن است رويدادهاي روانشناختي را منفي تفسير كنند. درمان شناختي-رفتاري به زنان كمك مي كند تا روش هاي سازگارتري براي مقابله با تغييرات قبل از قاعدگي پيدا كنند.

معمولا دارو اولين روش درماني براي اختلال نارسايي قاعدگي است. با اين حال، راهكارهاي غير دارويي بايد به عنوان اولين راه حل براي انواع مختلف سندرم خفيف قبل از قاعدگي در نظر گرفته شود [15]. بسياري از روانشناسان درمان شناختي رفتاري را يكي از واجد شرايط ترين درمان ها براي افسردگي پيش از قاعدگي گزارش كرده اند.

درمان شناختي رفتاري در درمان افسردگي پيش از قاعدگي، نقشي اساسي در پيشنهاد يك چارچوب نظري براي درمان سندرم پيش از قاعدگي دارد.

انطباق با درمان، يك متغير مهم در پيش بيني نتايج درمان است.

انطباق در درمان نشان مي دهد كه چگونه بيماران از برنامه درماني تجويز شده توسط درمانگر پيروي مي كنند. عدم انطباق عبارت است از عدم پذيرش و مي تواند به عنوان نوعي عدم اطاعت از درمانگر تعريف شود.. پايبندي و ادامه درمان نيز به همان اندازه  انطباق اهميت دارد. طيف گسترده اي از عوامل روانشناختي، اجتماعي و دارويي ممكن است بر انطباق بيمار با درمان تأثير بگذارد.

شناخت درماني به يك فرد مبتلا به سندرم پيش از قاعدگي فرصت مي دهد تا پاسخ هاي خود را مرور كند و افكار و رفتار سازگارتر را تجربه كند. بيماري كه در اين نوع از درمان افسردگي پيش از قاعدگي قرار مي گيرد مي تواند انعطاف بيشتري را براي انطباق با درمان انتظار داشته باشد.

CBT "بايد به طور معمول به زنان مبتلا به سندرم قبل از قاعدگي ارائه شود"

به گفته متخصصان روانشناسي، زناني كه سندرم پيش از قاعدگي را تجربه مي كنند بايد به طور مرتب تحت درمان شناختي رفتاري باشند تا به آنها در مديريت علائم كمك شود. كمك گرفتن از رواندرماني منجر به كاهش مصرف داروها و در نتيجه كاهش عوارض جانبي و نيز تداخلات دارويي مي شود.

ذهن آگاهي و درمان افسردگي پيش از قاعدگي

ذهن آگاهي به ما كمك مي كند تا دوباره با بدن ارتباط برقرار كنيم

شما مي توانيد با آگاهي بيشتر از بدن و احساسات خود در هر لحظه، شروع به شناختن الگوهاي مخرب در چرخه قاعدگي خود كنيد. ترسيم افكار، احساسات و علائم مي تواند درك واضح تري از كاركرد روانشناختي ايجاد كند. حتي ممكن است الگوهايي را آشكار سازد كه بر اساس آنها بتوانيد پيش بيني هاي مثبتي از تغييرات خلقي بدست آوريد. به اين ترتيب، تغييرات خلقي ديگر شما را غافلگير نخواهند كرد. و مي توانيد اقدامات بيشتري براي خودمراقبتي انجام دهيد.

ذهن آگاهي و تنظيم هيجاني

اغلب ما با ترس و مقاومت به احساسات ناخوشايند پاسخ مي دهيم. يعني همانند دردهاي جسمي به آنها پاسخ مي دهيم. اما آيا مي توانيد با پذيرش و كاووش به آنها پاسخ دهيد؟

ذهن آگاهي يكي از بهترين شيوه هايي است كه براي ايجاد ارتباطي جديد با سازمان روان خود از آن استفاده مي كنيم. يك "مهمان خانه" را تجسم كنيدكه در آن احساسات مهمان شما هستند و عبور آنها را مشاهده مي كنيد. اين يك قياس مفيد است. زيرا بايد به خاطر داشته باشيد وقتي كه در يك خلق نامناسب به سر مي بريد، الزامي براي تحمل احساسات منفي وجود ندارد. اگر بتوانيد احساسات منفي خود مديريت كنيد اولين قدم در درمان افسردگي پيش از قاعدگي را بردشته ايد.

ذهن آگاهي سطح استرس را كاهش مي دهد

استرس مزمن مي تواند علائم PMS، به ويژه درد هنگام قاعدگي را تشديد كند. خوشبختانه، ذهن آگاهي مي تواند در اينجا كمك كننده باشد. مطالعات نشان دادند كه إهن آگاهي پادزهر قدرتمندي براي استرس است. زيرا با غيرفعال كردن آميگدالا - ناحيه اي از مغز كه پاسخ استرس ما را كنترل مي كند، استرس را كاهش مي دهد. با فقط 20 دقيقه تمرين ذهن آگاهي در روز، مي توانيد سطح كورتيزول خود را كاهش دهيد. و اين مي تواند به از بين بردن برخي از علائم PMS كمك كند.

با توجه به ماهيت پيچيده PMS ، متأسفانه ذهن آگاهي نمي تواند يك درمان افسردگي پيش از قاعدگي كامل را ارائه دهد. با اين حال، مي تواند به عنوان يك تكنيك همراه با ساير روش هاي درماني استفاده شود.

نمي توانيد بخوابيد؟

چرخه قاعدگي ما مي تواند الگوي خواب شما را خراب كند. اگر خوابيدن براي شما دشوار است، ذهن آگاهي مي تواند به چند شيوه مختلف به شما كمك كند.

اگر ساعات طولاني را به فكر كردن اختصاص مي دهيد، شايد نياز داشته باشد كه يك تمرين ذهن آگاهي را آزمايش كنيد. مطالعات نشان داده ذهن آگاهي روزانه مي تواند خواب را بهبود بخشد. اين ممكن است به اين دليل باشد كه ذهن آگاهي به شما كمك مي كند تا از پاسخ هاي استرس (كه مانع از خوابيدن مي شوند) خارج شويد.

براي دست يابي به آرامش بويژه اگر نيمه شب بيدار شده ايد و نمي توانيد بخوابيد، تمرين هاي تنفس آگاهانه مي تواند مفيد باشد. هر استنشاق و بازدم به عنوان يك لنگر، مكانيسمي مفيد براي دست يابي به آرامش است.

تغيير در عادات غذايي به درمان افسردگي مرتبط با قاعدگي كمك مي كند

يك آزمايش باليني نشان داده كه يك مكمل كلسيم به افسردگي مرتبط با PMS، تغيير اشتها و خستگي كمك مي كند. بسياري از غذاها منابع خوبي از كلسيم هستند:

شير

ماست

پنير

سبزيجات سبز برگ

آب پرتقال و غلات غني شده

اگر بلافاصله نتايج را مشاهده نمي كنيد ، نااميد نشويد. براي ديدن هرگونه بهبود علائم در هنگام مصرف كلسيم، ممكن است حدود سه دوره قاعدگي طول بكشد.

ويتامين B-6 همچنين ممكن است به علائم PMS كمك كند. اين ويتامين را مي توانيد در غذاهاي زير پيدا كنيد:

ماهي

مرغ و بوقلمون

ميوه

غلات غني شده

تغيير در سبك زندگي

به نظر مي رسد چندين عامل مرتبط با سبك زندگي در علائم PMS نقش دارند.

فعاليت فيزيكي

سعي كنيد حداقل 30 دقيقه بيشتر از هفته قبل فعال فيزيكي هدفمند داشته باشيد. حتي يك پياده روي روزانه در نزديكي محل زنگي شما مي تواند علائم افسردگي، خستگي و مشكل تمركز را بهبود بخشد.

خواب

كم خوابيدن مي تواند خلق شمارا كاهش دهد. سعي كنيد حداقل هفت تا هشت ساعت در شب بخوابيد، به خصوص در يكي دو هفته منتهي به زمان چرخه شما. عدم خواب كافي بر ذهن و بدن شما تأثير منفي به جا مي گذارد.

استرس هاي روزمره

استرس كنترل نشده مي تواند علائم افسردگي را بدتر كند. از تمرينات تنفس عميق و ذهن آگاهي مخصوصاً وقتي احساس مي كنيد علائم PMS بروز مي كنند استفاده كنيد تا آشفتگي حاصل از استرس مانع تصميم گيري هاي منطقي شما نشود.

دارودرماني

درمواردي كه علائم شديد باشند مصرف داروي ضد افسردگي مي تواند كمك كند. مهاركننده هاي انتخابي بازجذب سروتونين (SSRI) متداول ترين نوع داروي ضد افسردگي هستند كه براي درمان افسردگي مربوط با PMS استفاده مي شوند.

مهاركننده هاي انتخابي بازجذب سروتونين ها باعث جذب سروتونين مي شوند. در نتيجه ميزان سروتونين در مغز شما افزايش ميابد. نمونه هايي از SSRI ها عبارتند از:

سيتالوپرام (Celexa)

فلوكستين (Prozac و Sarafem)

پاروكستين (Paxil)

سرترالين (زولوفت)

داروهاي ضد افسردگي ديگري كه بر ميزان سروتونين تاثير مي گذارند نيز ممكن است به درمان افسردگي PMS كمك كنند. اين داروها شامل:

دولوكستين (Cymbalta)

ونلافاكسين (Effexor)

با دكتر خود ملاقات كنيد تا يك برنامه دارويي براي شما تهيه كند. او ممكن است به شما پيشنهاد دهند كه فقط در طي دو هفته قبل از شروع علائم، يك داروي ضد افسردگي مصرف كنيد. در موارد ديگر ، ممكن است مصرف هر روز آنها توصيه شود.

پيدا كردن پشتيباني

هنگامي كه افسردگي پيش از قاعدگي طاقت فرسا مي شود، معمولا است اولين متخصصي كه به او مراجعه مي شود زنان و زايمان است. مهم است كه پزشك كسي باشد كه به او اعتماد داريد و علائم شما را جدي مي گيرد. ممكن است از عوارض جانبي داروها اطلاع كافي داشته باشيد. همچنين انگيزه لازم براي رواندرماني نيز وجود داشته باشيد. در اين شرايط براي درمان افسردگي پيش از قاعدگي مي توانيد از شيوه هايي به غير از دارودرماني استفاده كنيد.

Recorse: https://drraminalavi.com/%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d9%81%d8%b3%d8%b1%d8%af%da%af%db%8c-%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%a7%d8%b2-%d9%82%d8%a7%d8%b9%d8%af%da%af%db%8c/


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۴۹:۳۸ توسط:اميد موضوع:

روانكاو خوب در تهران دكتر علوي نژاد

روانكاو خوب در تهران دكتر علوي نژاد 

روانكاوي نوعي درمان روانشناسي است. هدف روانكاوي آزاد كردن احساسات و خاطرات واپسرانده يا سركوب شده در بيمار است. به عبارت ديگر، يك روانكاو خوب در تهران مي كوشد تا محتويات ناخودآگاه به سطح به آگاهي است. اين هدف، از طريق گفتگو با يك فرد و مطرح كردن پرسش هايي درمورد مسائل مهم زندگي پيگيري مي شود. همچنين تجربيات كودكي و كاووش در پيچيدگي هاي زير سطوح به ظاهر ساده، تحليل مي شوند.

حل و درمان مشكلات روانشناسي توسط روانكاو به صورت عميق انجام مي شود. در شرايط فعلي دسترسي به يك روانكاو در تهران ممكن است زمان بر باشد. بنابراين بهتر است كه قبل از قرار گرفتن در ليست انتظار، از تناسب مشكل خود با روانكاوي اطمينان حاصل فرمائيد.

دكتر علوي نژاددكتر علوي , /دكتر رامين علوي , /دكتر راميندكتر رامين علوي نژاد ,

بنيانگذار روانكاوي: زيگموند فرويد و مفاهيمي كه به روانشناسي افزود 

به احتمال زياد شما در مورد بنيانگذار تأثيرگذار و جنجالي روانكاوي مطالبي شنيده ايد. او كسي نيست جز زيگموند فرويد. فرويد در اتريش متولد شد. او بيشتر دوران كودكي و بزرگسالي خود را در وين گذراند. او كمي پس از فارغ التحصيلي، يك دفتر خصوصي ايجاد كرد و به درمان بيماران مبتلا به اختلالات روان تني پرداخت.

 

روانكاو در تهران و اصول روان درماني

 

بنابراين، با توجه به مطالب فوق تفاوت بين روانكاوي و روان درماني چيست؟

يك روانكاو در تهران تمايز اصلي بين روانكاوي و روان درماني را به خوبي مي شناسد. اين تمايز هم در اهداف درمان و هم در روشهاي استفاده شده براي دستيابي به اين اهداف وجود دارد.

روان درماني نوعي "درمان بوسيله گفتار" است. از آن به عنوان درماني براي طيف وسيعي از بيماري ها و اختلالات روانشناسي استفاده مي شود. هدف روان درماني در نهايت اين است كه مشكلات حل شوند. همچنين علائمي كه كيفيت زندگي بيمار را تحت تأثير قرار مي دهند برطرف شوند. براي رسيدن به اين هدف رويكردهاي زيادي وجود دارد. اين رويكردها ها بسته به نوع روان درماني مورد نظر، تفاوت هايي دارند. برخي از رايج ترين انواع آنها عبارتند از:

رفتار درماني

شناخت درماني

درمان هاي بين فردي

خانواده درماني

گشتالت درماني

 

هدف روانكاو در تهران چيست؟

روانكاوي نيز در ليست بالا از انواع رايج روان درماني قرار مي گيرد. اما هدف خاص تري دارد: كمك به بيمار براي غلبه بر خواسته ها و تأثيرات منفي ذهن ناخودآگاه. تكنيك هاي به كار رفته در روانكاوي با بسياري از انواع ديگر روان درماني متفاوت است. روان درماني را مي توان با برنامه هاي درماني مختلفي انجام داد. رواندرماني از يك بار در ماه تا دو بار در هفته قابل انجام است. اما، يك روانكاو در تهران جلسات روانكاوي را حداقل هفته اي دو تا سه بار برگزار مي كند.

 

تفاوت مشاوره خانواده در تهران با روانكاوي چيست؟

يك روانكاو مجموعه اي از مهارتهاي حاصل از آموزشهاي خاص روانكاوي را دارد. در حالي كه در مشاوره خانواده در تهران ممكن است چندين روش درماني اتخاذ شود. اگرچه مشاوران خانواده اغلب در نوع خاصي از درمان تخصص دارند. روانكاوان معمولاً فقط به تحليل روانكاوي مي پردازند. در يك جلسه مشاوره خانواه در تهران معمولا از همه اعضاء خانواده استفاده مي شود. اين درحالي است كه جلسات روانكاوي انفرادي است.

مشاوره خانواده در تهران كوتاه مدت است. در اين مشاوره به مشكلات فعلي خانواده پرداخته مي شود. البته برخي رويكردهاي خانواده درماني نيز هستند كه در چهارچوب روانكاوي، به درمان مي پردازند. با اين حال، اين دو حرفه هر دو بر روي كمك به مردم از طريق حل مشكلات متمركز هستند. در هر دو، از مهارت هاي روانشناسي براي كمك به مراجعين استفاده مي شود. در مشاوره خانواده نيز افراد به نوعي درباره مشكلات آگاهي پيدا مي كنند. اما آنچه مشاوره خانواده در تهران را متمايز مي كند ارائه راهكار است، كه در روانكاوي مشاهده نمي شود.

 

منبع

https://www.parsnews.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-2/630158-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%A7%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۰۸:۱۳ توسط:اميد موضوع:

داستان روانشناسي

اهميت ريشه يابي مشكل توسط يك دكتر روانشناس خوب در تهران چيست؟ استفاده از خدمات تخصصي بهترين روانشناس تهران.

در اين مقاله داستان زندگي علي و سميرا طرح شده است. زوجي كه براي كمك به دكتر علوي نژاد روانشناس مراجعه نموده اند. در اين مقاله همچنين در خصوص بيماري وسواس، بيماري سميرا، توضيحاتي ارائه شده است. روانشناس مي تواند مشكلات را ريشه يابي نموده و بهترين فرايند درماني را به شما پيشنهاد نمايد. 

بهترين روانشناس تهران  

سميرا و علي همديگر را دوست داشتند و نمي خواستند زندگيشان كوچكترين مشكلي داشته باشد. آنها زمان زيادي را صرف پيدا كردن بهترين روانشناس تهران كرده بودند. هر چند مي گفتند كه ديگر به اندازه قبل يكديگر را دوست ندارند اما عشق در نگاهشان موج مي زد. آنها زوج آگاهي بودند به همين دليل با جستجوي اينترنتي، سايت دكتر رامين علوي نژاد را يافته و تصميم گرفته بودند براي چند جلسه هم كه شده از مشاوره هاي تخصصي خانواده استفاده كنند. اغلب كساني كه به ايشان مراجعه كرده بودند، از جلسات مشاوره رضايت كامل داشتند و ايشان را به عنوان بهترين دكتر روانشناس تهران معرفي كرده بودند.

 سميرا و علي هم دانشكده بودند. هر دو از شهرستان براي ادامه تحصيل به تهران آمده بودند. پس از آشنايي با يكديگر به اين نتيجه رسيده بودند كه مي توانند زندگي مشترك خوبي داشته باشند. هر دو شاغل بودند و توانسته بودند خانه نقلي در يك محله مناسب بخرند. نزديك به پنج سال از زندگي مشتركشان مي گذشت و يك فرزند داشتند. آن­ها هميشه زندگي مشترك خوبي داشتند كمتر با هم به مشكل بر مي خوردند. اما چه چيزي باعث نگراني آن­ها شده بود؟ آنها زندگي مشترك خود را در خطر مي ديدند. به همين دليل به دنبال بهترين روانشناس تهران گشتند.

نحوه انتخاب روانشناس

هنگامي كه براي كار در احساسات يا مشكلاتي كه خارج از كنترل شما به نظر مي رسد، از يك متخصص آموزش ديده و داراي مجوز براي كار استفاده مي كنيد. اين نكات مي تواند به شما در انتخاب روان درمانگر و پاسخگويي به سوالات شما كمك كند.

در دوره اي از زندگي، هر يك از ما ممكن است احساس خستگي زياد كرده و براي حل مشكلات خود به كمك نياز داشته باشيم. براساس موسسه ملي بهداشت روان، بيش از 30 ميليون آمريكايي براي مقابله با احساسات و مشكلاتي كه بيش از توان آنها به نظر مي رسد نياز به كمك دارند - مشكلات در ازدواج يا رابطه ، وضعيت خانوادگي يا از دست دادن شغل، مرگ يكي از عزيزان، افسردگي، استرس، فرسودگي شغلي يا سوء مصرف مواد. اين تلفات و فشارهاي زندگي روزمره ممكن است گاهي اوقات به طور قابل توجهي ناتوان كننده باشد. گاهي اوقات براي رفع اين مشكلات نياز به كمك خارج از يك متخصص آموزش ديده و داراي مجوز داريم. از طريق درمان، روانشناسان به ميليون ها آمريكايي در هر سني كمك مي كنند زندگي سالم تر و پربارتري داشته باشند.

اگر

شما احساس ناتواني و ناراحتي غرق كننده و طولاني مدت داريد و به نظر نمي رسد با وجود تلاش و كمك خانواده و دوستان، مشكلات شما بهتر شود.

انجام كارهاي روزمره براي شما دشوار است: به عنوان مثال، شما نمي توانيد در كارها تمركز كنيد، و در نتيجه عملكرد شغلي شما آسيب مي بيند.

شما بيش از حد نگران هستيد، انتظار بدترين حالت را داريد و يا مرتباً گريه مي كنيد.

اقدامات شما براي خود يا ديگران مضر است: به عنوان مثال، شما بيش از حد الكل مي نوشيد، از مواد مخدر سوء مصرف استفاده مي كنيد يا بيش از حد مشاجره و پرخاشگر مي شويد. زمان مراجعه به روانشناس رسيده است.

روانشناس چيست و روان درماني چيست؟

روانشناساني كه در روان درماني و ساير اشكال درمان روانشناختي تخصص دارند، متخصصاني بسيار آموزش ديده با مهارت در زمينه هاي رفتار انسان، ارزيابي سلامت روان، تشخيص و درمان و تغيير رفتار هستند. روانشناسان با بيماران همكاري مي كنند تا احساسات و نگرش آنها را تغيير دهند و به آنها كمك كنند تا الگوهاي رفتاري سالم و م موثرتري ايجاد كنند.

روانشناسان براي تغيير افكار، عواطف و رفتارهاي خود از روش هاي معتبر علمي استفاده مي كنند. روان درماني يك تلاش مشترك بين يك فرد و يك روانشناس است. اين يك محيط حمايتي براي صحبت آزادانه و محرمانه درباره نگراني ها و احساسات فراهم مي كند. روانشناسان حفظ محرمانه بودن شما را بسيار مهم مي دانند و در صورت اشتراك اطلاعات محرمانه به سوالات شما در مورد آن شرايط نادر پاسخ مي دهند.

منابع:

dralavinejad

dralaviramin

dralavinejad

dralavinezhad

drraminalavinezhad


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۶:۰۰ توسط:اميد موضوع:

چه موقع به بهترين روانشناس مراجعه كنيم؟

آيا وقت آن رسيده كه كمي كمك بگيريد؟ زندگي بندرت بدون چالش است. برخي از اوقات مشكلاتي وجود دارد كه مي تواند آنقدر غالب باشد كه ادامه زندگي غيرممكن به نظر برسد. خواه مرگ يك عزيز باشد يا احساس اضطراب طاقت فرسا.

مهم است بدانيد براي هر مشكلي كه زندگي شما را سخت كند كمك روانشناس در دسترس است. در ادامه درباره دلايل رايج مراجعه مردم به دكتر روانشناس تهران اطلاعات كسب كنيد.

دكتر روانشناس تهران و فقدان

مرگ بخشي اجتناب ناپذير از زندگي است، اما دانستن اين امر مقابله با آن را آسان نمي كند. همه افراد با از دست دادن يكي از عزيزانشان – چه پدر و مادر و چه حيوان خانگي – متفاوت برخورد مي كنند. عزاداري به صورت آشكار يا خصوصي هر دو امري عادي است. اما اجتناب از واقعيت از دست دادن، مي تواند منجر به مشكلات طولاني تر و طولاني شود. يك روانشناس خوب در تهران مي تواند به شما كمك كند تا راه هاي مناسبي را براي كنار آمدن با مرگ يكي از نزديكانتان پيدا كنيد.

دكتر روانشناس در استرس و اضطراب چه كمكي به شما مي كند؟

جنبه هاي خاصي از زندگي بسيار استرس زا است و بسياري از موقعيت ها از جمله مصاحبه شغلي گرفته تا مشكلات يك رابطه عاطفي مي تواند احساس اضطراب در شما ايجاد كند.

اگر استرس و اضطراب برطرف نشود مي تواند منجر به انزواي اجتماعي، افسردگي و مشكلات شغلي زيادي شود. بهترين دكتر روانشناس تهران يا ساير شهرها مي تواند با يافتن منبع يا علت مشكلات و ناراحتي ها و همچنين روش هاي مناسب براي غلبه بر آنها به شما در كنترل استرس و اضطراب كمك كند.

چگونه مي توان براي اولين مراجعه خود به روانشناس آماده شد 

شايد برايتان سخت باشد كه صبح از تخت خارج شويد. يا شايد متوجه شده باشيد كه مثل گذشته اجتماعي نيستيد. با هر مشكلي روبرو هستيد ، ممكن است خودتان سعي در حل آنها داشته باشيد يا اميدوار باشيد كه از بين بروند. اما شما هنوز هم مشكل داريد و هيچ چيزي كه امتحان كرده ايد جواب نداده است. اگر اين به نظر شما مي رسد ، شايد وقت آن رسيده است كه به يك روانشناس مراجعه كنيد. ممكن است قبلاً به شما ارجاع شده باشد يا در مرحله جستجوي يكي باشيد. معمول است كه مردم در اولين مراجعه به روانشناس كمي عصبي باشند. با اين حال ، لازم نيست اجازه دهيد اضطراب شما مانع دريافت كمك شود. مرور پاسخ سوالات متداول ممكن است اولين بازديد شما را كمي آسان كند.

چگونه مي توان فهميد كه بايد به روانشناس مراجعه كنم؟

زمان مناسبي براي كمك گرفتن از روانشناس زماني است كه احساس خستگي شديد مي كنيد ، ديگر نمي توانيد به تنهايي كنار بياييد و انگيزه همكاري با يك حرفه اي را داريد كه مي تواند به شما كمك كند تا بر مشكلات خود غلبه كنيد. علائم ديگر شامل علائم شديد و مداوم است كه در عملكرد شما در محل كار ، خانه ، مدرسه يا محيط اجتماعي اختلال ايجاد مي كند.

چگونه مي توانم روانشناس پيدا كنم؟

طبق انجمن روانشناسي آمريكا (APA) ، در حال حاضر تقريباً 85000 روانشناس مجوز فعاليت دارند كه در ايالات متحده فعاليت مي كنند. روانشناساني كه خدمات بهداشت روان ارائه مي دهند در محيط هاي مختلفي از جمله عمل خصوصي، بيمارستان ها، مراكز بهداشت جامعه، مدارس و كالج ها كار مي كنند. روش هاي مختلفي براي يافتن روانشناس وجود دارد. ممكن است بخواهيد از يك دوست يا يكي از اعضاي خانواده حمايت كننده بخواهيد كه يك روانشناس را به شما معرفي كند. همچنين مي توانيد از يكي از پزشكان پزشكي خود مراجعه كنيد. همچنين مي توانيد به صورت آنلاين جستجو كنيد. ممكن است مفيد باشد كه از عبارات جستجوي خاصي استفاده كنيد كه انتخاب شما را با توجه به موقعيت مكاني و دليل مراجعه به شما محدود مي كند.

روانشناسان چه نوع آموزشي دارند؟

روانشناسان به طور معمول داراي مدرك دكترا (Ph.D. ، Psy.D. يا Ed.D.) هستند و بالاترين سطح آموزش را در زمينه خود كسب كرده اند. طبق APA، اين بدان معناست كه علاوه بر چهار سال تحصيل در دانشگاه ، روانشناسان همچنين به طور متوسط ​​هفت سال دوره تحصيلات تكميلي دارند. اين آموزش شامل دوره هاي درسي و سالها تجربه عملي درمان بيماران تحت نظارت يك روانشناس مجاز است. تجربه عملي ممكن است به دوره عملي ، دوره خارج از دوره ، دوره كارآموزي يا دوره پسا دكترا اشاره داشته باشد. روانشناسان مجاز امتحان سراسري را گذرانده اند كه به آنها امكان مي دهد مستقل تمرين كنند.

روانشناس چگونه مي تواند كمك كند؟

روانشناسان با ارائه روان درماني كه به عنوان گفتگوي درماني نيز شناخته مي شود ، كمك مي كنند. روان درماني غالباً به صورت جداگانه انجام مي شود اما بسته به مسايلي كه مي خواهيد روي آنها كار كنيد ، ممكن است شامل گروه درماني نيز باشد. تكنيك هاي خاص روانشناسان براي كمك به شما در جهت گيري نظري آنها بستگي دارد - نوع درماني كه آنها براي تمرين آموزش ديده اند. دو مورد از محبوب ترين انواع درمان ، درمان شناختي رفتاري (CBT) و روان درماني است.

صرف نظر از جهت گيري روانشناس، او مكاني امن براي شما ايجاد مي كند تا در كاوش در الگوهاي رفتاري خودكامنده راحت باشيد. روانشناس شما با شما همكاري خواهد كرد تا راه هاي سالم براي كنار آمدن با مشكلات خود را ايجاد كند تا بتوانيد به اهداف خود برسيد و روابط شخصي و شغلي موفق تري داشته باشيد. روانشناسان همچنين براي دستيابي به بينش بيشتر در مورد موانعي كه ممكن است مانع رسيدن شما به ظرفيت بالقوه شما شوند ، آزمايش روانشناسي ارائه مي دهند.

به عنوان مثال، كسي ممكن است به دنبال آزمايش روانشناسي باشد تا مشخص كند كه آيا او از نظر يادگيري نقص دارد يا خير و آيا از محل اقامت در دانشگاه بهره مند است يا خير. در چند ايالت ، روانشناسان علاوه بر ارائه روان درماني و آزمايش روانشناسي ، دارو نيز تجويز مي كنند. آيا درمان جواب مي دهد؟ مطالعات تحقيقاتي نشان داده است كه درمان در كاهش بسياري از مشكلات موثر است. بعضي اوقات، روانشناسان همچنين درمان شما را با ساير متخصصان پزشكي براي گنجاندن دارو هماهنگ مي كنند. رمز موفقيت درماني تلاش مشترك بين شما و روانشناس شماست.

در برخي موارد، روانشناس ممكن است ارجاع به روانشناس ديگري را ارائه دهد كه مي تواند درمان تخصصي تري را براي شما فراهم كند. علي رغم ننگ و اضطراب كه گاهي اوقات با مراجعه به روانشناس همراه است ، مهم است كه هنگامي كه بيش از حد دستپاچه هستيد و ديگر نمي توانيد به تنهايي كنار بياييد ، كمك بگيريد. با كمك گرفتن ، شما اولين قدم را در جهت دستيابي به اهداف خود و داشتن زندگي رضايت بخش تر برداشته ايد. اين واقعاً جاي افتخار است. اطلاعات ارائه شده در اين مقاله فقط براي اهداف آموزشي است.


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۱۰:۳۱ توسط:اميد موضوع:

چه موقع به بهترين روانشناس مراجعه كنيم؟

آيا وقت آن رسيده كه كمي كمك بگيريد؟ زندگي بندرت بدون چالش است. برخي از اوقات مشكلاتي وجود دارد كه مي تواند آنقدر غالب باشد كه ادامه زندگي غيرممكن به نظر برسد. خواه مرگ يك عزيز باشد يا احساس اضطراب طاقت فرسا.

مهم است بدانيد براي هر مشكلي كه زندگي شما را سخت كند كمك روانشناس در دسترس است. در ادامه درباره دلايل رايج مراجعه مردم به دكتر روانشناس تهران اطلاعات كسب كنيد.

دكتر روانشناس تهران و فقدان

مرگ بخشي اجتناب ناپذير از زندگي است، اما دانستن اين امر مقابله با آن را آسان نمي كند. همه افراد با از دست دادن يكي از عزيزانشان – چه پدر و مادر و چه حيوان خانگي – متفاوت برخورد مي كنند. عزاداري به صورت آشكار يا خصوصي هر دو امري عادي است. اما اجتناب از واقعيت از دست دادن، مي تواند منجر به مشكلات طولاني تر و طولاني شود. يك روانشناس خوب در تهران مي تواند به شما كمك كند تا راه هاي مناسبي را براي كنار آمدن با مرگ يكي از نزديكانتان پيدا كنيد.

دكتر روانشناس در استرس و اضطراب چه كمكي به شما مي كند؟

جنبه هاي خاصي از زندگي بسيار استرس زا است و بسياري از موقعيت ها از جمله مصاحبه شغلي گرفته تا مشكلات يك رابطه عاطفي مي تواند احساس اضطراب در شما ايجاد كند.

اگر استرس و اضطراب برطرف نشود مي تواند منجر به انزواي اجتماعي، افسردگي و مشكلات شغلي زيادي شود. بهترين دكتر روانشناس تهران يا ساير شهرها مي تواند با يافتن منبع يا علت مشكلات و ناراحتي ها و همچنين روش هاي مناسب براي غلبه بر آنها به شما در كنترل استرس و اضطراب كمك كند.

چگونه مي توان براي اولين مراجعه خود به روانشناس آماده شد 

شايد برايتان سخت باشد كه صبح از تخت خارج شويد. يا شايد متوجه شده باشيد كه مثل گذشته اجتماعي نيستيد. با هر مشكلي روبرو هستيد ، ممكن است خودتان سعي در حل آنها داشته باشيد يا اميدوار باشيد كه از بين بروند. اما شما هنوز هم مشكل داريد و هيچ چيزي كه امتحان كرده ايد جواب نداده است. اگر اين به نظر شما مي رسد ، شايد وقت آن رسيده است كه به يك روانشناس مراجعه كنيد. ممكن است قبلاً به شما ارجاع شده باشد يا در مرحله جستجوي يكي باشيد. معمول است كه مردم در اولين مراجعه به روانشناس كمي عصبي باشند. با اين حال ، لازم نيست اجازه دهيد اضطراب شما مانع دريافت كمك شود. مرور پاسخ سوالات متداول ممكن است اولين بازديد شما را كمي آسان كند.

چگونه مي توان فهميد كه بايد به روانشناس مراجعه كنم؟

زمان مناسبي براي كمك گرفتن از روانشناس زماني است كه احساس خستگي شديد مي كنيد ، ديگر نمي توانيد به تنهايي كنار بياييد و انگيزه همكاري با يك حرفه اي را داريد كه مي تواند به شما كمك كند تا بر مشكلات خود غلبه كنيد. علائم ديگر شامل علائم شديد و مداوم است كه در عملكرد شما در محل كار ، خانه ، مدرسه يا محيط اجتماعي اختلال ايجاد مي كند.

چگونه مي توانم روانشناس پيدا كنم؟

طبق انجمن روانشناسي آمريكا (APA) ، در حال حاضر تقريباً 85000 روانشناس مجوز فعاليت دارند كه در ايالات متحده فعاليت مي كنند. روانشناساني كه خدمات بهداشت روان ارائه مي دهند در محيط هاي مختلفي از جمله عمل خصوصي، بيمارستان ها، مراكز بهداشت جامعه، مدارس و كالج ها كار مي كنند. روش هاي مختلفي براي يافتن روانشناس وجود دارد. ممكن است بخواهيد از يك دوست يا يكي از اعضاي خانواده حمايت كننده بخواهيد كه يك روانشناس را به شما معرفي كند. همچنين مي توانيد از يكي از پزشكان پزشكي خود مراجعه كنيد. همچنين مي توانيد به صورت آنلاين جستجو كنيد. ممكن است مفيد باشد كه از عبارات جستجوي خاصي استفاده كنيد كه انتخاب شما را با توجه به موقعيت مكاني و دليل مراجعه به شما محدود مي كند.

روانشناسان چه نوع آموزشي دارند؟

روانشناسان به طور معمول داراي مدرك دكترا (Ph.D. ، Psy.D. يا Ed.D.) هستند و بالاترين سطح آموزش را در زمينه خود كسب كرده اند. طبق APA، اين بدان معناست كه علاوه بر چهار سال تحصيل در دانشگاه ، روانشناسان همچنين به طور متوسط ​​هفت سال دوره تحصيلات تكميلي دارند. اين آموزش شامل دوره هاي درسي و سالها تجربه عملي درمان بيماران تحت نظارت يك روانشناس مجاز است. تجربه عملي ممكن است به دوره عملي ، دوره خارج از دوره ، دوره كارآموزي يا دوره پسا دكترا اشاره داشته باشد. روانشناسان مجاز امتحان سراسري را گذرانده اند كه به آنها امكان مي دهد مستقل تمرين كنند.

روانشناس چگونه مي تواند كمك كند؟

روانشناسان با ارائه روان درماني كه به عنوان گفتگوي درماني نيز شناخته مي شود ، كمك مي كنند. روان درماني غالباً به صورت جداگانه انجام مي شود اما بسته به مسايلي كه مي خواهيد روي آنها كار كنيد ، ممكن است شامل گروه درماني نيز باشد. تكنيك هاي خاص روانشناسان براي كمك به شما در جهت گيري نظري آنها بستگي دارد - نوع درماني كه آنها براي تمرين آموزش ديده اند. دو مورد از محبوب ترين انواع درمان ، درمان شناختي رفتاري (CBT) و روان درماني است.

صرف نظر از جهت گيري روانشناس، او مكاني امن براي شما ايجاد مي كند تا در كاوش در الگوهاي رفتاري خودكامنده راحت باشيد. روانشناس شما با شما همكاري خواهد كرد تا راه هاي سالم براي كنار آمدن با مشكلات خود را ايجاد كند تا بتوانيد به اهداف خود برسيد و روابط شخصي و شغلي موفق تري داشته باشيد. روانشناسان همچنين براي دستيابي به بينش بيشتر در مورد موانعي كه ممكن است مانع رسيدن شما به ظرفيت بالقوه شما شوند ، آزمايش روانشناسي ارائه مي دهند.

به عنوان مثال، كسي ممكن است به دنبال آزمايش روانشناسي باشد تا مشخص كند كه آيا او از نظر يادگيري نقص دارد يا خير و آيا از محل اقامت در دانشگاه بهره مند است يا خير. در چند ايالت ، روانشناسان علاوه بر ارائه روان درماني و آزمايش روانشناسي ، دارو نيز تجويز مي كنند. آيا درمان جواب مي دهد؟ مطالعات تحقيقاتي نشان داده است كه درمان در كاهش بسياري از مشكلات موثر است. بعضي اوقات، روانشناسان همچنين درمان شما را با ساير متخصصان پزشكي براي گنجاندن دارو هماهنگ مي كنند. رمز موفقيت درماني تلاش مشترك بين شما و روانشناس شماست.

در برخي موارد، روانشناس ممكن است ارجاع به روانشناس ديگري را ارائه دهد كه مي تواند درمان تخصصي تري را براي شما فراهم كند. علي رغم ننگ و اضطراب كه گاهي اوقات با مراجعه به روانشناس همراه است ، مهم است كه هنگامي كه بيش از حد دستپاچه هستيد و ديگر نمي توانيد به تنهايي كنار بياييد ، كمك بگيريد. با كمك گرفتن ، شما اولين قدم را در جهت دستيابي به اهداف خود و داشتن زندگي رضايت بخش تر برداشته ايد. اين واقعاً جاي افتخار است. اطلاعات ارائه شده در اين مقاله فقط براي اهداف آموزشي است.

 


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۱۰:۰۸ توسط:اميد موضوع:

دكتر روانشناس تهران و نحو انتخاب آن

هنگامي كه براي درمان مشكلاتي كه خارج از توان شما هستند به دنبال دكتر روانشناس تهران هستيد نكات زير مي تواند به شما در انتخاب روان درمانگر كمك كند.

به گزارش برنا، در دوره اي از زندگي، هر يك از ما ممكن است احساس نارضايتي پيدا كرده و براي حل مشكلات خود به كمك روانشناس نياز داشته باشيم.

هنگامي كه براي درمان مشكلاتي كه خارج از توان شما هستند به دنبال دكتر روانشناس تهران هستيد نكات زير مي تواند به شما در انتخاب روان درمانگر كمك كند.

براساس گزارش موسسات ملي بهداشت روان، بيش از 11 درصد از جامعه براي مقابله با احساسات و مشكلاتي كه بيش از توان آنها به نظر مي رسد نياز به كمك دارند. مشكلاتي در رابطه با:

ازدواج يا رابطه

وضعيت خانوادگي

از دست دادن شغل

مرگ يكي از عزيزان

افسردگي

استرس

فرسودگي شغلي

سوء مصرف مواد

اين تلفات و فشارهاي زندگي روزمره ممكن است گاهي اوقات به طور قابل توجهي ناتوان كننده باشند. گاهي اوقات براي رفع اين مشكلات نياز به كمك يك متخصص آموزش ديده و داراي مجوز داريم. دكتر روانشناس تهران يا ساير شهرها به افرا مختلف در هر سني از طريق درمان كمك مي كنند تا زندگي سالم تر و پربارتري داشته باشند.

چه موقع بايد به دكتر روانشناس تهران مراجعه كنيم؟

زماني كه احساس ناتواني و ناراحتي غرق كننده و طولاني مدت داريد و به نظر نمي رسد با وجود تلاش و كمك خانواده و دوستان، مشكلات شما بهتر شود.

اگر انجام كارهاي روزمره براي شما دشوار است: به عنوان مثال، نمي توانيد در كارها تمركز كنيد، و در نتيجه عملكرد شما آسيب مي بيند.

اگر بيش از حد نگران هستيد و انتظار بدترين حالت را داريد يا دائماً در ترديد هستيد.

اگر اقدامات شما براي خود يا ديگران مضر است: به عنوان مثال، شما بيش از حد الكل مي نوشيد ، سوء مصرف مواد مخدر داريد يا بيش از حد بحث برانگيز و پرخاشگر شده ايد.

بهترين دكتر روانشناس تهران و درمان افسردگي 

بعد از مراجعه به روانشناسان حرفه اي، و پس از تشخيص صحيح، جلسات روان درماني و مشاوره آغاز مي شود و با توجه به شدت علائم نوع رواندرماني انتخاب مي شود.

روش هاي درمان متعددي براي وسواس و افسردگي وجود دارند كه در صورت مراجعه به بهترين دكتر روانشناس تهران در مراحل اوليه، بهود علائم خيلي راحت تر اتفاق مي افتد.

 افسردگي يك دوره ي طولاني مدت همراه با ناراحتي و غم، گوشه گيري و احساس بد است. همه انسان ها در دوره اي از زندگي خود افسردگي را احساس مي كنند و معمولاً هم مي توانند آن را به اتفاقات و دلايل مشخصي ربط دهند.

دلائل افسردگي چه مواردي هستند؟

در پيدايش افسردگي رويداد هاي متعددي مي تواند اثرگذار باشد كه برخي از آنها شامل موارد زير مي شود.

فقدان (از دست دادن)

شكست.

بيكاري

از دست دادن همسر

از دست دادن والدين قبل از يازده سالگي

وقايع پر استرس كه باعث آغاز اين دوره و تكرار بعضي افكار منفي شوند.

بيشتر مردم مي توانند اين افكار منفي را ظرف مدت كوتاهي به كلي از بين ببرند اما براي برخي مردم، علائم نامطلوب افسردگي طولاني مدت باقي مي ماند و براي مدت زمان نامعلومي، جوانب مختلف زندگي آنها را در بر مي گيرد.

درمان افسردگي توسط روانشناسي

هر يك از نظريه هاي روانشناسي منجر به پيدايش انواع روش هاي درماني براي اختلالات افسردگي شده است. برخي روش ها بر بيولوژي تكيه مي كنند، مثل دارو درماني و درمان به وسيله ي شوك الكتريكي. تعدادي از درمان ها نيز پسيكولوژيك هستند، از جمله روان كاوي، رفتار درماني و روان درماني شناختي رفتاري. هر يك از راه هاي درمان افسردگي در صدد ارائه روش هايي است تا بيمار با استرس كنار بيايد.

 


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۸ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۸:۱۷ توسط:اميد موضوع:

ضرورت استفاده از خدمات روانشناسي

اين روزها ديگر ضرورت استفاده از خدمات روانشناسي بر كسي پوشيده نيست. هر روزه و بنا به دلايل مختلفي افراد لحظات تلخي را در زندگي مشترك تجربه مي‌كنند و آرزو دارند، اين روند زودتر تمام شود. از طرفي راه‌حل‌هاي غيرمنطقي و بي‌تجربگي برخي افراد شرايط را روز به روز بدتر مي‌كند. به همين دليل بهتر است در صورت بروز هر نوع مسئله‌اي در چهارچوب خانواده، به سراغ بهترين دكتر روانشناس در تهران برويد.

خدمات روانشناسي در شهرهاي مختلف كشور به ويژه در تهران، با بهترين كيفيت در اختيار مراجعين قرار مي‌گيرد. همچنين در صورت نياز مي‌توانيد از خدمات مشاوره آنلاين خانواده بهره‌مند شويد. براي كسب اطلاع از مسائل مهم مربوط به بهترين دكتر روانشناس در تهران تا پايان اين مقاله با ما همراه باشيد.

لزوم استفاده از دكتر روانشناس در تهران

سوال اساسي‌ كه براي اغلب افراد پيش مي‌آيد اين است كه چرا واقعاً بايد در جلسات روانشناسي شركت كنيم؟ اصلاً فايده‌ي حضور در يك جلسه مشاوره چيست؟ چگونه يك جلسه مشاوره مي‌توانيد زندگي تلخ ما را بدل به يك اتفاق شيرين كند؟ يا آيا ممكن است با حضور در چند جلسه و گفت‌وگو، معضلاتي كه با فرزندانم دارد حل شود؟

براي پاسخ به اين سوال‌ها بهتر است كمي بيشتر نقش مشاور و دكتر روانشناس را بشناسيد. متخصصين اين عرصه با دانش كافي در زمينه‌ي روابط بين اعضاي خانواده، شناخت كافي‌ از معضلات و مسائل پيش روي افراد دارند. از طرفي تجربه‌هاي متنوع و متفاوت در دست‌ و پنجه نرم كردن با مشكلات خانوادگي مختلف، برخورد نزديك با دلايل اين مشكلات، واكنش افراد، نتايج پيش رو و … به اين افراد اجازه مي‌دهد تا بتوانند ريشه‌ي مسائل را به خوبي كشف كرده و در مسير حل آن‌ها كنارتان باشند.

يكي از مسائل رايجي كه در جلسات روانشناسي مورد بحث قرار مي‌گيرد، اختلاف زوج با يكديگر است. در واقع وجود برخي موانع باعث عدم ايجاد رابطه‌اي درست بين مرد و زن مي‌شود. اگر شما قرار نباشد از بهترين دكتر روانشناس در تهران بهره‌مند شويد، ممكن است درگير راه حل هاي ناسازگار شويد.

مديريت استرس توسط بهترين دكتر روانشناس در تهران

مديريت استرس را مي توان راهكار طلايي روانشناس براي درمان وسواس معرفي كرد. چرا كه استرس ريشه اختلال وسواس نيست اما مي تواند باعث تحريك علائم يا تشديد علائم وسواس در فرد شود. بهترين دكتر روانشناس هميشه راهكارهاي موثري را در مديريت لسترس بكار مي برد.

تغيير سبك زندگي

هنگامي كه درمان وسواس مد نظر است از درمان تمامي زندگي فرد حرف مي زنيم. زيرا وسواس براي افرادي كه به آن دچار هستند يك نوع زندگي محسوب مي شود. به همين دليل بهترين دكتر روانشناس در تهران براي درمان وسواس پيشنهاد مي كند تا سبك زندگي فرد تغيير كند.

براي مثال فرد مورد نظر مي تواند براي تغيير سبك زندگي خود كارهاي زير را انجام دهد:

به صورت مرتب ورزش كند.

به اندازه كافي بخوابد.

كارهاي ديگري انجام دهد كه جنبه مثبت زندگي فرد را پر رنگ كند.

 


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۰:۰۹ توسط:اميد موضوع:

روانشناس در تهران

به موازات تغيير زندگي بشر و كنار گذاردن سنت ها، تمايل به زندگي مدرن و سازوكارهاي آن افزايش مي يابد. والدين براي تربيت فرزندان خود، زوجين براي رفع مشكلات زناشويي و يا ارتقا سطح روابط خود، مدارس و دانشگاه ها براي رفع مشكلات دانشجويان و دانش آموزان، و جامعه براي رفع اعتياد و بزهكاري نيازمند مشاور و روانشناس هستند. زندگي در كلان شهر ها و به ويژه تهران داراي مشكلات خاص خود است. جمعيت زياد و سرعت زندگي در تهران بسيار بالاست. استرس ها و فشارهاي زندگي روزمره و همچنين تلاش در بهبود كيفيت و روابط خانوادگي و فردي نياز به روانشناس در تهران را دوچندان مي كند.

روانشناسي و مشاوره خانواده تخصصي است كه با درك نياز هاي رواني و تشخيص مشكلات ريشه اي مي تواند در تصميم گيري، انتخاب مسير درست، و دوري از موقعيت هاي استرس زا به ما كمك كند. علم روانشناسي نه تنها به مردم كمك مي كند كه در مسير هاي مختلف زندگي موفق باشند، بلكه به انسان ها كمك مي كند كه خود را بهتر بشناسند و از اين طريق نه تنها به سلامت رواني افراد كمك مي كند بلكه سلامت فيزيكي و جسمي آن ها را نيز بهبود مي بخشد. هر انساني در زندگي روزمره نيازمند آن است كه از علم روانشناسي استفاده كند، مثلا در مسائلي مانند چگونه صحبت كردن با اطرافيان و به ويژه همسر، نحوه برخورد در هنگام مشاجره و همچنين در تربيت فرزندان. بسياري از انسان ها از علمي كه پشت تمامي اين مسائل است بي اطلاع اند. درك اين كه ذهن شما چگونه كار مي كند در موفقيت و برقراري روابط پايدار موثر است.

پيچيدگي هاي زندگي در كلان شهر نياز به روانشناس را افزايش مي دهد

با دسترسي به تلويزيون و كامپيوتر در هر خانه اي و تلفن همراه در جيب هر فرد، معمولا اعضاي خانواده ها گوش مي دهند اما كمتر مي شنوند و يا اگر هم بشوند، پاسخي نخواهند داد. اين شكست در برقراي تعامل بنيان خانواده ها را ضعيف مي كند، ساختار زندگي خانوادگي را تغيير مي دهد و به تدريج باعث از هم گسيختگي كل خانواده مي شود. رفتار مخرب زماني بروز مي كند كه اعضاي خانواده نياز ها و خواسته هاي يكديگر را درك نمي كنند، آن ها به صحبت هاي يكديگر گوش مي دهند اما به اين امر توجه نمي كنند كه شنيدن نيازمند درك كردن و فهميدن طرف مقابل است.

بهترين دكتر روانشناس در تهران را با دكتر علوي بهتر بشناسيم

بهترين دكتر روانشناس تهران و امكان دسترسي راحت و سريع به او، يكي از نيازهاي ضروري ساكنان پايتخت به‌حساب مي‌آيد. مشكلات و مشغله‌هاي ذهني امروزي و استرس و اضطراب ناشي از آن‌ها كم نيست. بنابراين ضرورت مشاوره با يك روانشناس متبحر مشهود است.

بهترين دكتر روانشناس تهران

بهترين دكتر روانشناس تهران و امكان دسترسي راحت و سريع به او، يكي از نيازهاي ضروري ساكنان پايتخت به‌حساب مي‌آيد. مشكلات و مشغله‌هاي ذهني امروزي و استرس و اضطراب ناشي از آن‌ها كم نيست. بنابراين ضرورت مشاوره با يك روانشناس متبحر مشهود است.

همچنين باتوجه به بالاتر بودن احتمال افسردگي ساكنين شهرهاي بزرگ در مقايسه با شهرستان‌ها و روستاها، وجود روانشناساني برجسته، نياز مهم شهرهايي همچون تهران خواهد بود. به همين منظور، در اين مطلب ضمن معرفي بهترين دكتر روانشناس تهران به بيان نقش و اهميت دريافت مشاوره روانشناسي و ساير اطلاعات لازم در اين مورد، خواهيم پرداخت.

ضرورت مشورت با يك روانشناس خوب

همان‌طور كه اشاره شد ماهيت زندگي‌ امروزي و وجود مشكلات متعددي كه گريبان ‌گير مردم شهرهاي بزرگ و پرجمعيتي مانند تهران شده، درصد بروز مسائل روان‌شناختي را افزايش داده است. برخي اختلالات مزمن با تحت‌الشعاع قرار دادن زندگي افراد، موجب بروز مشكلاتي در روابط فردي، خانوادگي و حتي اجتماعي آن‌ها مي شود. اين مشكلات درنهايت به عدم رضايت فرد از زندگي منجر مي‌گردد. درنتيجه شكل گيري بسياري از مشكلات روانشناختي و جسمي دور از انتظار نخواهد بود.

در چنين شرايطي وجود يك روانشناس مي‌تواند كمك مؤثري در رفع مشكلات و بازگرداندن سلامت رواني افراد باشد. بنابراين با استفاده از خدمات بهترين دكتر روانشناس تهران ضمن رفع مشكلاتي كه شايد غيرقابل‌ حل به نظر مي‌رسيدند، احساس رضايت از زندگي به فرد نيز باز خواهد گشت.

بهترين خدمات روانشناس در تهران

به‌ طوركلي يك دكتر روانشناس با بررسي تغيير احساسات و افكار بيمار، سعي در رفع مشكلات او دارد. بهبود روابط ميان اعضاي يك خانواده و يا ارتباط فرد با جامعه نيز از ديگر خدماتي است كه توسط روانشناس، ارائه مي‌شود. علاوه بر آن، كمك به فرد براي بازگشت به زندگي سالم و رهايي از افكار آزاردهنده نيز در شرح خدمات و وظايف يك روانشناس، آورده شده است. به ‌غيراز موارد نامبرده، از مراجعه افراد مختلف و نتايج جلسات مي‌توان دريافت كه از دانش يك روانشناس در ارائه خدمات زير مي توان استفاده كرد:

 • رفع اضطراب و استرس
 • كمك به ترك رفتارهاي وسواس گونه
 • حل مشكلات و تعارضات زوجين
 • كمك به پذيرش برخي اتفاقات ناگهاني مانند مرگ عزيزان
 • كنترل و مديريت خشم يا هيجان
 • درمان ترس و فوبيا
 • رفع مشكلات ريشه‌اي و اتفاقات گذشته
 • كاهش علائم افسردگي
 • درك ارزش و معاني حقيقي زندگي
 • بهبود نوسانات رفتاري و اخلاقي

برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۶:۱۹ توسط:اميد موضوع:
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
آمار
امروز : 3
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 54
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
لینک های روزانه
لينكي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
چت باکس
صفحات
[ ۱ ]